مطالب اخیر

کاربرد دیمر برای کدام دسته از لامپ ها می باشد

دیمر وسیله ای است که از آن برای کم وزیاد کردن نور لامپ ها استفاده می شود. اما استفاده از این وسیله برای لامپ های رشته ای مجاز می باشد. در رابطه با لامپ های کم مصرف نباید از دیمر استفاده شود. دیمر در مدار لامپ کم مصرف باعث چشمک زدن لامپ در زمان خاموش بودن لامپ می شود ودر زمان روشن بودن لامپ باعث می شود تا لامپ راندمان خوبی نداشته باشد. از دیمر در مدار پنکه های سقفی به جای کلید پنکه می توان استفاده کرد.

ادامه مطلب

جعبه فیوز یا تابلوی تقسیم واحد

جعبه فیوزاغلب در داخل واحد ودر برخی موارد بیرون از واحدمسکونی ونزدیک درب واحد نصب می شود. مهمترین تجهیزات این تابلو کلید فیوزهای مینیاتوری می باشد وبهتر است در این تابلو از کلید های FI یا کلید جریان نشتی(محافظ جان) نیز استفاده شود .مطابق تصویر سیم فاز ابتدا وارد فیوز اصلی (می توان از کلید محافظ جان نیز استفاده کرد ) می شود وپس از آن بین فیوزهای فرعی تقسیم می شود .

ادامه مطلب

انتخاب فیوز در مدار فرمان وقدرت کنتاکتوری

ارسال شده توسط: محمداسماعيل افشاري در: برق صنعتی

در مدار فرمان کنتاکتوری استفاده از یک فیوزمینیاتوری تندکار 6 یا 10 آمپری رایج است .

در مدار قدرت کنتاکتوری استفاده از فیوزهای فشنگی رایج است وآمپر این فیوز را 2 برابر جریان مصرفی الکتروموتور انتخاب می کنند .

مثلاً اگر یک موتوری با جریان مصرفی 10آمپر داشته باشیم باید از سه فیوز فشنگی (هر کدام در مسیر یک فاز) با آمپر هر فیوز 20 آمپر استفاده کنیم .

 

ادامه مطلب

نمایش 17 - 24 از 221 مورد