برق ساختمان

مطالب اخیر بلاگ

اتصال فاز ونول به سنسور حرکتی

زمان نصب سنسورهای حرکتی باید به اتصال صحیح فاز ونول به سنسور دقت کرد زیرا در صورت اتصال اشتباه ممکن است سنسور آسیب ببیند. البته برخی از انواع این سنسورها به اتصال صحیح فاز ونول حساس نیستند وبرایشان فرقی نمی کند.

ادامه مطلب

سنسور حرکتی دیواری بهتر است یا سنسور حرکتی سقفی

در صورتی که قصد استفاده از سنسورهای حرکتی را در دستشویی وراه پله دارید توصیه می کنیم از سنسورهای حرکتی سقفی استفاده کنید زیرا منطقه دید بهتری دارند . در بسیاری موارد مشاهده شده سنسور دیواری دید خوبی ندارند.

سنسور حرکتی سقفی (نصب در سقف به صورت روکار یا توکار)

سنسور حرکتی دیواری(نصب در قوطی )

ادامه مطلب

کاربرد دیمر برای کدام دسته از لامپ ها می باشد

دیمر وسیله ای است که از آن برای کم وزیاد کردن نور لامپ ها استفاده می شود. اما استفاده از این وسیله برای لامپ های رشته ای مجاز می باشد. در رابطه با لامپ های کم مصرف نباید از دیمر استفاده شود. دیمر در مدار لامپ کم مصرف باعث چشمک زدن لامپ در زمان خاموش بودن لامپ می شود ودر زمان روشن بودن لامپ باعث می شود تا لامپ راندمان خوبی نداشته باشد. از دیمر در مدار پنکه های سقفی به جای کلید پنکه می توان استفاده کرد.

ادامه مطلب

جعبه فیوز یا تابلوی تقسیم واحد

جعبه فیوزاغلب در داخل واحد ودر برخی موارد بیرون از واحدمسکونی ونزدیک درب واحد نصب می شود. مهمترین تجهیزات این تابلو کلید فیوزهای مینیاتوری می باشد وبهتر است در این تابلو از کلید های FI یا کلید جریان نشتی(محافظ جان) نیز استفاده شود .مطابق تصویر سیم فاز ابتدا وارد فیوز اصلی (می توان از کلید محافظ جان نیز استفاده کرد ) می شود وپس از آن بین فیوزهای فرعی تقسیم می شود .

ادامه مطلب

Showing 17 - 24 of 135 items